Paulina Pacholczyk

Paulina Pacholczyk

Radca Prawny

pacholczyk@mkzpartnerzy.pl

22 622 64 39, wew. 18

Paulina Pacholczyk reprezentuje Klientów Kancelarii w postępowaniach sądowych dotyczących w szczególności ich bieżącej działalności operacyjnej. Przygotowuje także wewnętrzne akty prawne dla podmiotów gospodarczych w zakresie ich obsługi korporacyjnej, umowy handlowe oraz informacje i opinie prawne. Zajmuje się również bieżącą obsługą prawną jednostek sektora finansów publicznych.

Paulina Pacholczyk doświadczenie zawodowe zdobywała już w trakcie studiów praktykując w Biurze Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów w Krakowie, a następnie w znanej krakowskiej kancelarii adwokackiej specjalizującej się w prawie spadkowym, rodzinnym i gospodarczym. Od 2013 r. pracowała w kancelarii radcowskiej w Warszawie, gdzie zajmowała się sprawami z zakresu prawa mediów i reklamy, obsługą korporacyjną spółek, przygotowywaniem kontraktów handlowych, opiniowaniem umów zawieranych w obrocie gospodarczym oraz sprawami z zakresu prawa pracy. W 2015 r. rozpoczęła współpracę w Kancelarii radcowskiej specjalizującej się w obsłudze rynku holenderskiego. Dzięki uczestnictwu w spotkaniach Holenderskiej Izby Gospodarczej poznała zachodnią kulturę biznesu oraz zdobyła wiedzę w prawie międzynarodowym, dzięki czemu z łatwością nawiązuje relacje biznesowe również z klientami zagranicznymi.

Specjalizuje się w zakresie sporów sądowych. Doświadczenie procesowe zdobywała reprezentując w sądach największe towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce, a także pracodawców w sporach pracowniczych. Twarde kompetencje w zakresie retoryki czynią z Pauliny Pacholczyk zarówno skutecznego negocjatora, jak i mistrza perswazji na sali sądowej.

Biegle posługuje się językiem angielskim w mowie i piśmie, w tym terminologią prawniczą oraz językiem niemieckim.

Wykształcenie:

  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Wydział Prawa i Administracji, kierunek: prawo, u
  • Portfolio/doświadczenie/ osiągnięcia
  • Świadczenie bieżącej obsługi prawnej na rzecz jednostki sektora finansów publicznych obsługujących największe obiekty sportowe w Warszawie
  • Reprezentowanie towarzystw ubezpieczeniowych w sporach sądowych
  • Reprezentowanie z sukcesem pracodawców w sporach sądowych

Specjalizacje:

Klient biznesowy Klient indywidualny
Panel klienta