Dominika Lara

Dominika Lara

radca prawny

lara@mkzpartnerzy.pl

+48 883 633 541

Dominika Lara posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa handlowego, prawa administracyjnego oraz szeroko rozumianego prawa cywilnego.

 

Wspiera klientów w powstawaniu, łączeniu, przekształcaniu i podziałach spółek osobowych i kapitałowych, jak również w bieżącej, korporacyjnej obsłudze.

 

Specjalizuje się również w prawie administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa budowlanego oraz prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego. Reprezentuje także Klientów Kancelarii w postępowaniach administracyjnych oraz sądowo-administracyjnych.

 

Posiada doświadczenie w prowadzeniu przed sądami wszystkich instancji m.in. w sprawach o zapłatę, w sprawach dotyczących dochodzenia roszczeń z tytułu odszkodowania i zadośćuczynienia, odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki.

 

Wśród jej zainteresowań zawodowych jest ochrona i rozwój rynku dóbr luksusowych.

 

Dominika Lara posługuje się językiem angielskim.

 

Wykształcenie

  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
  • Uniwersytet Warszawski w Warszawie, Wydział Prawa i Administracji, kierunek: prawo

 

Portfolio / publikacje / osiągnięcia

  • Lider zespołu prowadzącego badania due diligence nieruchomości ze Specjalnych Stref Ekonomicznych dla niemieckiego koncernu oferującego kompleksowe rozwiązania logistyczne w zakresie składowania, transportu i komisjonowania towarów w magazynie
  • Doradztwo przy realizacji przedsięwzięć deweloperskich oraz infrastrukturalnych
  • Liczne publikacje czasopismach branży TSL
  • Autor publikacji Gdzie nie jechać z podróbką, czyli jak europejskie stolice mody walczą z podrabianiem oryginalnych produktów
  • Wolontariat w Domu Buldoga

 

Specjalizacje

Klient biznesowy Klient indywidualny
Panel klienta